Malarstwo sztuka czy rzemiosło ?
wtorek, 16 września 2008

256 lat po urodzinach W. Drosta  urodził się Stanisław Żurawski, kolejny wychowanek krakowskiej ASP. Malarz kolorysta, członek stowarzyszenia Jednoróg malował różne rzeczy, ale głównie akty kobiece.

Koloryści programowo malowali obrazki przyciągające oko barwami.

Prawda, że Pani przyciąga nie tylko wybitną piersią ale także, zdrowym rumieńcem i czerwonokrwistymi ustami a artysta tym dziełem dowodzi, że niekoniecznie mężczyźni wolą blondynki.

 
                                    
                                                                         Stanisław Żurawski - Półakt kobiety
                                                               Własnośc prywatna

Malarskie akty i nie tylko Stanisława Żurawskiego pojawiają się co jakiś czas na różnych aukcjach a cena ich wydaje się stale rosnąć. Kto ma do zainwestowania kwotę kilku tysięcy złotych na pewno znajdzie coś ciekawego.

Chętnie odwiedziłbym wystawę prac autora, szczególnie aktów a Państwu jak się podoba ?

Wieszamy – w jadalni bo w sypialni mamy już dwa

niedziela, 07 września 2008

Spacer po polu już był, teraz może by tak do lasu.

Wrzesień to dobry miesiąc na to, żeby połazić po lesie. Michał Wywiórski Gorstkin (Gorstkin po ojcu) chodził nie tylko we wrześniu a przy okazji wziął pędzle i taki widok wymalował. Dzisiaj zapewne zabrałby aparat i robił takie foty albo takie

Pan Wywiórski, uczeń K. Rauppa, J Brandta i A. Wierusz- Kowalskiego malował różne rzeczy ale pejzaże wychodziły mu najlepiej. Dlatego też należy jakiś mieć w kolekcji. Ja wybrałem na ściany bloga taki, co tu dużo ukrywać mgła i jeleń przeważyły.


                   Michał Wywiórski Gorstkin - Krajobraz poranny z jeleniem 1902 
                                      Muzeum Narodowe w Poznaniu.

Zainteresowani mogą ozdobić ściany produkcją Michała Wywiórskiego Gorstkina, od czasu do czasu pojawiają się do nabycia na aukcjach jego malunki.

A jakby ktoś chciał się przysłużyć to jest poszukiwany jeden zaginiony obraz, wszelkie informacje proszę przekazywać do ministerstwa albo na mój adres mailowy.

Powyżej prezentowana produkcja wisi i czeka na widzów w Muzeum Narodowym w Poznaniu, w soboty wstęp za darmoche !! (godziny otwarcia i ceny biletów należy sprawdzać na stronie muzeum)

Wieszamy – może w naszej prywatnej bibliotece

blogi